Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineprzygodamgprojekt blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: PRZYGODA
3784 odwiedzin | wpisów: 22, komentarzy: 79, obserwuje: 9
 

NIe jest dobrze...

autor: przygodamgprojekt blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A więc mamy nie lada problem. Jak zwykle chodzi o ten cholerny kawałek lasu na naszej działce, który widnieje w ewidencji gruntów. A mianowicie chodzi o to, że żaden bank nie udzieli nam kredytu hipotecznego na budowę domu, ponieważ bank uważa, że grunt leśny nie stanowi dla nich zabezpieczenia w razie gdyby podwinęła nam się noga  i przestalibyśmy spłacać kredyt.

Ustawa o lasach mówi, że nawet jeśli kawałek gruntu stanowi las to prawo pierwokupu całości zawsze mają lasy państwowe, po cenie ustanowionej przez ich rzeczoznawcę....

A dla banku takie zabezpieczenie jest gówno warte... Byliśmy u doradcy kredytowego, szuka rozwiązania, ale z góry powiedział, że szanse są marne. Widzi światełko w tunelu ale nic nie obiecuje. Dziś złożył nasze dokumenty w BGŻ.

Najgorsze jest to, że zainwestowaliśmy w to już tyle kasy :(  wczoraj zrobili nam wodę, facet od prądu na dniach umówiony, popłaciliśmy już zaliczki wykonawcom a tu dupa blada... z resztek kasy jaką mamy starczy nam ledwo na fundamenty....

Komentarze (9)
autor:karolinalabajczyk  dodano: 5 miesięcy temu
współczuje i zarazem głowa do góry!:) wszystko sie na pewno ulozy :)
autor:lescecity  dodano: 5 miesięcy temu
Kurczę znam ten ból....u mnie też były problemy ze względu na ustawę z kredytem. Koniec końców się udało i dostaliśmy kredyt. Choć przez to " zamieszanie" całość przesunęła się kilka ładnych miesięcy. Wiem , że nasze sprawy są inne ale chcę napisać abyście się nie poddawali i szukali rozwiązania. Musi przecież być jakiś sposób...Trzymam kciuki
autor:paoli  dodano: 5 miesięcy temu
Może uda wam się zrobić podział działki, tak aby kawałek z lasem był oddzielną działką? Moja ciocia tak zrobiła, a teren z lasem to ok 30 m2.
autor:przygodamgprojekt  dodano: 5 miesięcy temu
Wlasnie podzielic nie będziemy mogli, bo dzialka wyszlaby za mala, a jest zapis ze musi byc min 10arow. Jest jeszcze opcja odlesienia, ale to tez wymaga czasu i moze byc kosztowne. Zobaczymy jak to wyjdzie. Na razie trzymam kciuki za naszego doradce, oby cos wykombinowal.. a jak nie to bedziemy cos myslec. Najgorsze, ze firma do SSO umowiona, niby zaliczka nie duza, ale jeszcze z nimi nie rozmawialiśmy,nie wiem hal podejda do tematu i czy ewentualnie beda mieli czas na wiosne.
Odpowiedź do przygodamgprojekt
autor:paoli  dodano: 5 miesięcy temu
jeżeli macie pieniądze na rozpoczęcie budowy, to możecie zacząć budować a potem podzielić działkę i wziąć kredyt. Wydaje mi się, że deweloperzy tak robią.
Tytuł: Podobny problem
autor:ladypank  dodano: 5 miesięcy temu
Spróbujcie w banku spółdzielczym w Końskowoli. My też zamierzamy wziąć kredyt, ale w naszym przypadku działka ma 4000 m2 i ta cholerna ustawa z 2016 roku o obrocie ziemią rolną zblokowała nam wzięcie kredytu w wielu bankach. W Końskowoli nie robią problemu, że działka za duża.
Odpowiedź do ladypank
autor:przygodamgprojekt  dodano: 5 miesięcy temu
wlasnie szłyszałam, że bank spółdzielczy w Końskowoli i w Żyrzynie podchodzi do wszystkich spraw bardziej liberalnie. Myślę, że do końca tygodnia podejmiemy decyzje co dalej. Jeszcze poczekam na decyzje z BGŻ. Chociaż czarno to widzę..
autor:paoli  dodano: 5 miesięcy temu
https://muratordom.pl/porady-ekspertow/podzielenie-dziaki-060-ara-w-trakcie-budowy-n2-mni-aa-K2Jh-FTD4-Dfqr.html

Mamy pozwolenie!!!

autor: przygodamgprojekt blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jestem w szoku, dostaliśmy decyzję:))) Mało tego wypełniliśmy jakiś wniosek i od razu dostaliśmy pieczątkę, że decyzja jest ostateczna i prawomocna. Wszytko zadziało się bardzo szybko, mimo,że  pani urzędniczka straszyła nas swoim urlopem:)

Dostałam dziś również wycenę przyłącza wodociągowego.  Bez kanalizacji bo u nas będzie szambo. Długość przyłącza 32 metry.

Koszt robocizny z materiałem: 2700zł

Myślałam, że w 2tyś się zamkniemy....
Komentarze (3)
autor:domwsasankach3  dodano: 5 miesięcy temu
Super gratuluje ;) teraz tylko zglosic do nadzoru i mozna tyczyc budynek ;)

O to i tak nie dużo za wode ;) u nas mamy do wody ok 100 m i kanalizacji jakies 40-45m az sie boimy jakie nam koszta wyjda.

A w jakim rejonie budujecie ?
Odpowiedź do domwsasankach3
autor:przygodamgprojekt  dodano: 5 miesięcy temu
Rozmawiam czasem z różnymi osobami budującymi i często koszta o jakich mówią są o wieeele niższe. Teraz jak dostaje wyceny za poszczególne prace mam wrażenie, że za wszystko przepłacam hehe;)Budujemy koło Puław, woj.lubelskie.
Jutro umówię geodetę na przyszły tydzień, zgłoszę dziennik jeśli nie jest na to za wcześnie, no i spotkam się z kierownikiem budowy, jeszcze nie wiem jak Pan kierownik się ceni:)
Odpowiedź do przygodamgprojekt
autor:domwsasankach3  dodano: 5 miesięcy temu
Jeżeli macie uprawomocnione pozwolenie to mozna od razu zglosic dziennik do nadzoru jednak w nim musi sie wpisac kierownik najpierw. Nam kierownik zglaszal. Kierownik musi również oswiadczenie napisac ze jest kierownikiem bydowy. Poten grodete mielismy i mozna robic ;)